Неизвестни факти за отглеждането на лозя

Колкото по-стара е една лоза, толкова по-добре гроздовете по нея зреят.

В индустриалното лозарство не е обичайно да се унищожават стари лози. Огромен брой примери за това могат да се намерят навсякъде в лозарския свят и Европа.

Съоръжения за монтаж към трактори Снегорини за трактори

Първата пролетна обработка се прави заедно с отгрибването, но се налага и втора обработка с култиватор, защото почвата силно се отъпква по време на резитбата и изнасянето на пръчките.

Инсталации за преработка на етерично-маслени суровини

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата. Остави коментар: Име:

Клиновете на калемите се оформят по познатия начин, като се стремим те да съвпаднат с разцепите на основата.

Подобна обработка е много полезна и се препоръчва лозя при сухи и тежки сбити почви.

Когато искате да облагородите вече съществуващо насаждение поради някаква причина, то тогава можете да изберете два начина – със зрели или пък зелени резници.

е. обръщането на почвения пласт, като се осигурява надеждна защита на почвата от водна и ветрова ерозия и се постига равнинност на междуредията в напречна посока, необходима за следващите механизирани операции и процеси и особено при използването на гроздокомбайните.

Те трябва да се насрочват така, че да не се допуска развитие на плевели. Същевременно не бива в лозето да се извършват ненужни обработки.

Все по-често желанията на стопаните са ръчният труд, който в едно лозе не е никак малък и отнема много време, да бъде заменен с машини.

В горната половина на елипсата се прави езиче, като тази операция се повтаря и на калема за присаждане. Двете части се сглобяват и се фиксират.

През лятото на такива лози се прави прищипване или изрязване на пръчки, които са повредени от болести или вредители.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Неизвестни факти за отглеждането на лозя”

Leave a Reply

Gravatar